"Vše, co si dokážete představit je skutečné." Pablo Picasso
zoner

Výlet na Lestkov - report

3. ledna 2009 v 11:00 | st |  Akce
Rychlík z Moskvy přijel na první nástupiště.
Skupina horského vůdce Honzy se po vyčerpávající jízdě vlakem konečně dostala do základního tábora. Napětí vrcholí. Na horský hřeben vede nebezpečná cesta přes koleje. Mráz je nesnesitelný. Náhle se nám do cesty postavila divoká řeka. Naštěstí jsme našli most. Fotografování může začít.
Míjíme poslední známky civilizace a stoupáme do neznámých končin. Nebezpečí narůstá po přechodu území, kde žijí znepřátelené kmeny. Sledují nás.
Před námi se v dáli objevuje horský masiv Mount Egerberk. Teplota klesá pod -2 °C a vzduch řídne. Jsme na pokraji sil, avšak vrchol se blíží. Konečně.
Na vrcholu je rušno. Rozděláváme oheň a opékáme si buřty. Zkoušíme něco nafotit a po průzkumu zahajujeme sestup. Síly dochází a zdá se, že ve výškovém táboře budeme muset nejmladší členy výpravy zanechat svému osudu.
Na scénu nastupuje neohrožený Patrik a s místním domorodcem paní Chmelovou cosi domlouvá. Jsme zachráněni. Paní Chmelová podojila svého jaka a pohostila nás mlékem.
Vracíme se na nádraží a odjíždíme zpět na základnu do Radky. Zvlášť chci vyzdvihnout Páťovu neohroženost, vytrvalost nejmladšího člena výpravy Alenky a náčelníkův organizační smysl.
Děkujeme ti náčelníku, bylo to super.
st.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sanjeev Sanjeev | E-mail | Web | 25. října 2011 v 1:52 | Reagovat

Třídní původ? Moji předkové byli neandrtálci, takže díky za info:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama